top of page
ŽIŽKOVSKÉ SOBOTY
ŽIŽKOVSKÉ SOBOTY
ŽIŽKOVSKÉ SOBOTY
ŽIŽKOVSKÉ SOBOTY

VYCHÁZENÍ Z BODU 0

lektor LÁĎA KARDA

20.4.2018

od 9:30 do 14:30

Zveme vás na Žižkovský improvizační workshop pod vedením Ladislava Kardy na téma "VYCHÁZENÍ Z BODU 0"

 

Anotace: Žádné téma, žádná kategorie, jen vy a vaši kolegové. Vyzkoušíte si stát na jevišti, když se nemáte o co opřít. Volná nebo totální improvizace je forma, ve které se pravidla tvoří během samotné hry. Jakmile se pokusíte prosadit svoje nápady, které vás napadly před minutou, může se celá hra rozsypat jako domeček z karet. Všechno se totiž odehrává tady a teď. Najdeme a pokusíme si udržet flow, pocit, který psycholog Mihaly Csikszentmihalyi označuje za nejlepší okamžiky našich životů.

 

Vesmír taky vznikl z bodu nula, tak proč by nemohlo divadlo?

Kapacita: max.14 lidí

Cena: 1 600,- Kč vč. DPH pro veřejnost, (1 200,- Kč vč. DPH pro studenty a bývalé studenty Školy improvizace,  kteří absolvovali semestr/intenzivní kurz)

INTUITIVNÍ STORYTELLING

16.3.2018

od 9:30 do 14:30

Spíše než na strukturu a kostru se tentokrát zaměříme na postupy a principy, které vám umožní zaujmout posluchače a přilákat kolegu ke spolupráci. Proč být pozorný k detailům? Jak prožívat emoce svých postav? Co znamená "šuplíčkování" a proč má smysl v průběhu příběhu zvyšovat sázky? Proč se Jack na to prkno k Rose prostě nemohl vejít? Workshop vám zodpoví všechny tyto otázky a jako bonus vám ukáže, jak spolehlivě zabít i ten nejlepší a nejkrásnější příběh.

Kapacita: max.14 lidí
Cena: 1 600,- Kč vč. DPH pro veřejnost, (1 200,- Kč vč. DPH pro studenty a absolventy Školy improvizace)

IMPRO WORKSHOP S LEE WHITEM

lektor Lee White (Kanada)

16.2.2018

od 9:30 do 14:30

Představujeme vám první setkání žižkostelních workshopů, tentokrát s hostem Leem Whitem z Kanady. Nechte se inspirovat zaoceánskou filozofií Leeho k delším improvizačním formám.

Kromě typicky známých longforem CRUMBS, byl Lee u zrodu mnoha nových formátů, jako například "The Big Smart Improv Show" (Velká chytrá impro show) a "Dungeons and Dragons Improv Show"(Šatlavy a draci), oba
formáty se staly hitem Fringe festivalu v Kanadě. Improvizační hra "Knowledge or Punishment?" (Vědomosti nebo trest) je hitem na obou stranách oceánu.

Lee je stále na cestách, ať už sám, nebo jako člen různých projektů. Jmenovitě „No Exit“ s francouzským kolegou Marko Mayerlem a Matthieu Loosem, jako „CRUMBS Garage“ s René Dellefonetem z Atlanty a pod jménem „Paradigm“ společně s Joe Billem z Chicaga a nyní také 

Please reload

ŽIŽKOVSKÉ

SOBOTY

Sobotní improvizační workshopy pro všechny,

pořádané ŠKOLOU IMPROVIZACE v našem improvizačním centru na adrese:

Náměstí Barikád 1, Praha 3 - Žižkov

CHCEŠ SE ZEPTAT?

Vanda Gabrielová

info@improvizuj.cz

Výborně! Zpráva byla přijata.

bottom of page