top of page

WIIP

WORLD OF IMPROVISATION IN PRAGUE 

Inspirativní workshopy s osobnostmi světové improvizační scény v Praze exkluzivně pro ŠKOLU IMPROVIZACE.

AKTUÁLNĚ

WORKSHOP::

Sociální a interaktivní divadlo

Raffi Feghali

17. 3. 2019 v Praze

Libanonský lektor, herec a facilitátor si pro vás připravil nahlédnutí do psycho-sociálních témat pomocí dramatických metod.

NAVŠTÍVILI NÁS

IMG_3668.jpeg

SHAWN KINLEY

KANADA

Shawn Kinley (35) vystupoval a lektoroval po celém světě (poslední součet činní 52 států). Ve svých hodinách propojuje podle potřeby všechny své znalosti a dovednosti z oblastí: práce s maskami, mimického, psychického a improvizačního divadla.
Jeho domovinou je Kanadské The Loose Moose Theatre, kde vystupuje, režíruje a učí když zrovna není na cestách. Již více jak 20 let úzce spolupracuje s Keithem Johnstonem na jeho workshopech v Národním divadle a opeře v Irsku, Norsku, Slovinsku, Scotsku stejně tak i pro vědce v Izraeli, technologické firmy v Dubaji, právní firmy ve Spojených státech, nebo pro děti. Speciálně pak s mládeží na univerzitách jako Oxford, Cambridge, Tokyo atd.. Největší inspiraci nachází u dětí. Často ty šestileté cituje a upozorňuje na jejich moudrost a schopnost umět improvizovat.

Ali Froggatt a Jell Gladstone .jpg

ALI FROGGATT & JELL GLASTONE

KANADA

Jeff Gladstone je herec, režisér a lektor z Calgary, kde vystudoval herectví a byl členem proslulého Loose Moose Theatre. Nyní žije ve Vancouveru, kde působí od roku 2000 se skupinou TheatreSports.

Ali Froggatt začla svou improvizační kariéru v Loose Moose Theatre. Ali strávila posledních deset let svého života hraním a učením se od mistrů improvizace Keitha Johnstona, Dennise Cahilla, Rebeccy Northan, Andrew Phunga a Shawna Kinleyho. Hrála a učila na spoustě míste po celé Kanadě, stejně tak i v Norsku, Holandsku a Spojených arabských emirátech.

QUIN.jpg

QUINN CONTINI

KANADA

Quinn Contini je improvizátor, herec, lektor a moderátor. Začínal v Loose Moose Theatre v Calgary a nyní je již dlouholetým členem Rapid Fire Theatre v Edmontonu. Je spoluorganizátorem Canmore International Improv Festival a improvizuje déle, než deset let. Vychází z improvizační filozofie Ketha Johnstona, ale kombinuje je s myšlenkami spousty dalších. Improvizování zavedlo Quinna např. do Osla, Dubaje či Amsterdamu.

LEE.jpg

LEE WHITE

KANADA

Kromě typicky známých longforem CRUMBS, byl Lee u zrodu mnoha nových formátů, jako například "The Big Smart Improv Show" (Velká chytrá impro show) a "Dungeons and Dragons Improv Show"(Šatlavy a draci), obaformáty se staly hitem Fringe festivalu v Kanadě. Improvizační hra "Knowledge or Punishment?" (Vědomosti nebo trest) je hitem na obou stranách oceánu.Lee je stále na cestách, ať už sám, nebo jako člen různých projektů. Jmenovitě „No Exit“ s francouzským kolegou Marko Mayerlem a Matthieu Loosem, jako „CRUMBS Garage“ s René Dellefonetem z Atlanty a pod jménem „Paradigm“ společně s Joe Billem z Chicaga a nyní také 

bottom of page