SEMESTR II.

V JEDNOM HRAD NEPOSTAVÍŠ

V prvním semestru jsme se učili naslouchat, rozvíjet nápady druhých, být tvořiví, ochutnali jsme storytelling a statusové hry. Věříme v sílu týmu, jsme více pozorní k ostatním, ale hlavně sami k sobě.

Ve druhém semestru se zaměříme na prohloubení a další rozvíjení improvizační dovedností a na jejich přenos do skutečného života. Vstoupíte do herních situací, kde si vyzkoušíte vaše jednání, jakou roli hrají různé emoce i pohotovost. V komunikaci se zaměříme na aktivní naslouchání, dávání zpětné vazby a principy nenásilné komunikace. Hlubší ponoření do storytellingu a statusových her vám pomůže k jistotě při prezentování i v každodenních událostech. Zůstaneme věrni tématům - neblokování sebe sama, hledání vnitřního klidu a hře.

KDY A KDE:  
PONDĚLÍ: PROSTOR 8 (Praha 2)

ÚTERÝ: PROSTOR 8 (Praha 2)

ČTVRTEK: Scholastika (Praha 2)


V KOLIK: 18.00 - 21.00 H
PRO: 10 - 16 lidÍ

ZAČÁTEK SEMESTRU:  
v týdnu od 4. března 2019

 

IMPROFEST:

v týdnu od 10. června 2019

SEMESTR III.

PŘESTAŇTE SE SNAŽIT,  ZAČNĚTE SI UŽÍVAT

Už toho hodně umíte a teď je zase čas to kousek posunout. Už se můžete přestat bát o to, jací budete a začít si víc všímat lidí okolo sebe. Podporovat je. 

Budeme si užívat opouštění představ. Nezáleží nám přece na tom, co si o nás druzí myslí. Pevně zakořeníme vše, co jsme se naučili v minulých semestrech a užijeme si  hru samotnou a to bez touhy výsledku a potřeby ocenění. 


Od pevných forem, které nám pomáhají se pustíme na volné moře, kde budeme my posádkou, která řídí plachetnici. Bude si hrát s neobjevenými rolemi uvnitř nás.

Pro omezený počet 16 lidí.

KDY A KDE:  
PONDĚLÍ: PROSTOR 8 (Praha 2)

ÚTERÝ: PROSTOR 8 (Praha 2)

ČTVRTEK: Scholastika (Praha 2)


V KOLIK: 18.00 - 21.00 H
PRO: 10 - 16 lidÍ

ZAČÁTEK SEMESTRU:  
v týdnu od 4. března 2019

 

IMPROFEST:

v týdnu od 10. června 2019

THEATROPOLIS

Divadelní kurzy pro absolventy ŠKOLY IMPROVIZACE

PRVNÍ DIVADELNÍ  "EXPERIMENTÁLNÍ - S MASKOU"

Odvaha být zranitelný. V semestru začneme experimentovat s neutrální maskou, jako s nástrojem pohlédnout na svět jinýma očima, nechat se překvapovat jako malé naivní dítě a rozpohybovat celé tělo. Ze začátku bezeslov, pak s novým jazykem, pak bez masky, nakonec bez své vlastní masky. Zranitelnost znamená být odvážný.

KDY: pondělí
KDE: Žižkostel
V KOLIK: 18.00 - 21.00 H
PRO: 10 - 12 lidí
LEKTOR: Vanda Gabrielová


DRUHÁ DIVADELNÍ  "VOLNÁ IMPROVIZACE "

Jsem-li citlivý sám k sobě, mohu být citlivý i k druhým. Zaměříme pozornost na vlastní vnitřní impulzy a jejich zvětšování a sdílení s partnerem na jevišti i s diváky. Budeme pojmenovávat a vracet se ke každému impulzu, který už ve hře je místo ptěžkého přemýšlení v hlavě. Vycházení z bodu nula zkouší naši trpělivost a cit pro dobrou hru.  

KDY: úterý
KDE: PROSTOR 8
V KOLIK: 18.00 - 21.00 H
PRO: 10 - 12 lidí
LEKTOR: Láďa Karda


TŘETÍ DIVADELNÍ "AUTENTICITA"

Naším hlavním záměrem bude společně hledat autenticitu projevu a uvěřitelnosti v rámci jevištního jednání a souhry a to i skrze fyzický pohyb. Tak jako doposud se budeme věnovat i autorské tvorbě, na jejíchž základě budeme vytvářet delší časové formy s divadelním přesahem. Budeme zdokonalovat naší jevištní paměť a hledat jistotu i v delších improvizovaných celcích v sólové i skupinové souhře.

KDY: čtvrtek
KDE: ŽIŽKOSTEL
V KOLIK: 18.00 - 21.00 H
PRO: 10 - 12 lidí
LEKTOR: Jan Bárta​

KDY:  PONDĚLÍ, ÚTERÝ, ČTVRTEK

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • LinkedIn